Bulaşık Deterjanlarının Kullanım Alanları 

Bulaşık Deterjanlarının Kullanım Alanları  Hepimiz günlük hayatımızda bulaşık deterjanı kullanırız. Peki evimizde kullandığımız bulaşık deterjanını, bulaşık yıkama dışında başka alanlarda da kullanabilir miyiz? Buyurun hepsi makalemizde. Bilindiği üzere birçoğumuz bulaşık deterjanı evimizde bulaşık yıkamak amacı ile kullanırız. Fakat bulaşık deterjanı hayatımızın birçok yerinde bize kolaylık sağlamaktadır. Bulaşık deterjanının yapısı gereği içinde bulunan maddelerce yağ çözücü özelliği vardır. Kıyafetimize damlayan herhangi bir yağ lekesinde, dökülen yere bir az sıvı bulaşık deterjanı dökerek kıyafetimizi yağ lekesinden temizleyebiliriz. Evimizde karınca vb. Böcekler var ise bulaşık deterjanı ve beyaz sirke karışımını karıncaların gezdiği yerlere dökerek hem kimyasal olmadan hem de basit bir şekilde karıncalardan kurtulabilirsiniz. Bilindiği üzere beyaz sirke en etkili temizlik ürünlerindendir.

Bulaşık Deterjanlarının Kullanımı ve detayları

Peki evinizde doğal yollar ile kendi bulaşık deterjanınızı yapmak ister misiniz? Birkaç malzeme ile çok kolay bulaşık deterjanı yapabilir, evinizde kimyasallar yerine doğal ürün kullanabilirsiniz. Şimdi size ev yapımı doğal bulaşık deterjanının yapımını anlatacağım.

Malzemeler; sıcak su, boraks, sabun, aromatik bitkisel yağ

Yapılışı; 4 su bardağı sıcak suyun içerisine bir yemek kaşığı kadar boraks eklenir. Karışımın içine bir kalıp sabunun yarısı rendelenerek eklenir. Bulaşık Deterjanlarının Kullanım Alanları  Daha sonra içerisinde 10 15 damla kadar aromatik bitkisel yağ eklenir. Bulaşık deterjanımız hazır. Evimizde olan eski bulaşık deterjanı kutumuza doldurup rahatlıkla doğal deterjanımız kullanabiliriz. Sevgi ile kalın yorumlarınızı bekliyorum.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

  1. Bulaşık Deterjanlarının Kullanım Alanları  için yorumda bulun

    Bulaşık Deterjanlarının Kullanım Alanları  için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bulaşık Deterjanlarının Kullanım Alanları  için ilk yorumu yapabilirsin.