Ofisteki Zaman Hırsızları

Ofisteki Zaman Hırsızları Yoğun bir şekilde çalışıyorsunuz, işlerin arasında boğulmuşsunuz, zamanla yarışıyorsunuz. Tam da böyle zamanlarda karşınıza çıkan ofis arkadaşlarınız, sizi işinizden alıkoyup dikkatinizi mi dağıtıyor? Bu zaman zaman ofis hayatında hepimizin başına gelebilen bir durum. Yanınıza gelip birden önemsiz konular hakkında, yoğun olup olmadığınıza bakmadan konuşur da konuşurlar. Bu durumdan kendi canınızı da insanların canını da sıkmadan nasıl mı kurtulursunuz? İşte size işinize yarayacak bir kaç taktik.

Zamanınızı Çalan Arkadaşlarınıza Hayır Demeyi Bilin

Uzun bir konuşma başlayacağını fark ettiğiniz anda, geveze arkadaşınızın sözünü kesmeden en başında özür dileyerek işinizin olduğunu, gitmeniz gerektiğini, telefon görüşmesi yapacağınızı, bir toplantıya hazırlandığınızı veya işinizin teslim tarihine çok az kaldığını söyleyerek ortamdan uzaklaşabilirsiniz.

Zamanımız Çok Kıymetli

Zamanımızın oldukça kıymetli olduğu günümüzde, kalitesiz zaman olarak adlandırdığınız bir konuşmadan uzak durmak istiyorsanız zaman hırsızı olan arkadaşınızla aranıza saygı çerçevesinde bir mesafe koyabilirsiniz. Saygısızlık yapmadan mesafe koyarsanız hem karşı tarafa mesaj vermiş olursunuz hem de hayır diyerek kendinize de saygısızlık yapmamış olursunuz. Konuşmak için müsait olmadığınızı söyleyerek mesafeyi hissettirmek en doğru yöntemdir. Ofisteki Zaman Hırsızları Ya “çok meşgulüm seni dinleyemeyeceğim, sonra konuşalım” demeli ya da beden dilinizle bunu hissettirmelisiniz. Bir diğer yöntem de kulaklıkla çalışmaktır. Kulaklıkla çalışmaya müsait bir işiniz varsa, zaman kaybettirici sohbetlere dahil olmaktan kurtulabilirsiniz hem de güzel müzikler, faydalı podcastler veya sesli kitaptan güzel kitaplar dinlemiş olursunuz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

  1. Ofisteki Zaman Hırsızları Ofisteki Zaman Hırsızları için yorumda bulun

    Ofisteki Zaman Hırsızları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ofisteki Zaman Hırsızları için ilk yorumu yapabilirsin.