Orjinal Yemek Tarifleri 

Orjinal Yemek Tarifleri Eski zamanlarda yemek yapmak daha zor gelirdi insanlara. Tarif bulmak mümkün değildi. İnsanlar annelerinden, anneannelerinden öğrendikleri tarifleri uygulamakta ve sürekli aynı yemeklerin farklı versiyonları tüketilmekteydi. Ancak gelişen teknoloji her alana yansıdığı gibi yemek tarifi alanına da yansıdı. Bu teknoloji sayesinde çeşit çeşit yemekler yapan hanımlar ve beyler, tariflerini internet üzerinden hatta bazen de çıkarttıkları kitaplar aracılığıyla insanlara tanıtma şansını yakaladılar.

Orjinal Yemek Tarifleri 

Üstelik bu tariflerin ardı arkası kesilmedi ve kesilmiyor. Her geçen gün daha farklı tatlar daha farklı sunumlarla karşımıza çıkmaya devam ediyor. Birbiriyle tatlı rekabet içine giren insanlar neredeyse bir aşçı edasıyla birbirinden lezzetli yemekler yapmaya başlıyor.

Orijinal Yemekler

Herkesin bu kadar farklı ve güzel tarif öğrenmesi orijinalliği arayan insanlara da her gün bir yenisini ekliyor. Orijinal tarifler denemek isteyen kişiler bazen kendi tariflerini üretirken bazen internetten yaptığı araştırmalarla bu tariflere ulaşıyor. Günümüzün en orijinal tariflerinden bazıları tahinli makarna, fesleğenli hindi, ananaslı tavuk ve benzerleridir.

Gördüğünüz gibi bu yemekler isimleriyle bile orijinal olduklarını yansıtmaktadır. Evde çeşitli malzemelerle deneyeceğiniz yemek tarifleri sayesinde sizler de ortaya birbirinden özgün yemekler çıkarabilirsiniz. Unutmayın ki yemeğim tadını önce siz beğenmelisiniz. Beğendiğiniz bu tarifinizi belki sizler de internet üzerinden başka insanlarla paylaşarak onların da orijinal yemek tarifinizden yararlanmasını sağlayabilirsiniz.

Farkı Bir Tarif

Yukarıda bahsettiğimiz tariflerden biri olan tahinli makarna için gerekli malzemeler şu şekildedir: Herhangi bir makarna çeşidi, sıvıyağ, tuz, soğan, tere yağ, ceviz ya da badem ve tahin. Yapımını gerçekleştirmek için öncelikle, makarnaları haşlayacağınız suyu kaynatıp içine tuz ve yağ ekledikten sonra tencereye makarnaları dökmelisiniz.

Sonrasında yaklaşık on dakika makarnaları haşlayıp suyunu süzmelisiniz. Bir adet soğanı küçük küçük doğrayıp bir yemek kaşığı tereyağı ile hafif soteledikten sonra, soğanların içine badem ya da cevizleri ilave etmelisiniz. Daha sonra bir çay bardağı tahini de bu sosa ekleyip karıştırmalı ve bir tarafta da tereyağı ile makarnaları kavurmalısınız. Sonrasında sosu makarna üzerine döküp servis etmelisiniz. Siz de bu orijinal yemek tarifini hemen deneyebilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

  1. Orjinal Yemek Tarifleri  Orjinal Yemek Tarifleri  için yorumda bulun

    Orjinal Yemek Tarifleri  için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Orjinal Yemek Tarifleri  için ilk yorumu yapabilirsin.